top of page

 Проведення Місячника безпеки в  ДНЗ міста

      На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА від 2 листопада 2016 року№352/0807/14/5 о/д «Про проведення Місячника безпеки в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних  та вищих навчальних закладах області в 2016 році», наказу управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області від 09.11.2016 № 813 «Про проведення Місячника безпеки в дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних закладах в 2016 році» в  усіх 27 дошкільних навчальних закладах міста проведені огляди   укомплектованості  куточків  безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку, що сприяло  оновленню та поповненню матеріалів.   Тренування «Евакуація дітей на випадок надзвичайних ситуацій», учасниками яких стали 329 дітей, 43 педагога та 17 батьків, засідання семінарів-практикумів (95 педагогів та 38 батьків)    тренінги   сприяли відпрацюванню взаємодії   працівників закладу щодо дій в надзвичайних ситуаціях.   Учасниками  конкурсів дитячого малюнку «З бідою не жартуй»  стали майже 500 вихованців-дошкільників.

       У ДНЗ на нарадах обговорені питання щодо запобігання загибелі і травмування дітей під час освітнього процесу та надзвичайних ситуацій.   Змістовно насичено пройшли Тижні безпеки, до участі в яких залучено понад 300 дітей, 55 педагогів та 45 батьків.

     Значно вплинули на результативність роботи екскурсії   в пожежні частини міста, запрошення представників ГУ ДСНС України у Запорізькій області для виступів перед дітьми, батьками та проведення спеціальних тренінгів.

      Тематичні заняття, проведені  в закладах, забезпечили поглиблення та  формування у понад 1000 дітей старшого дошкільного віку  знань, умінь і навичок здорового способу життя. Майстер-класи  закріпили вміння працівників  надавати першу невідкладну допомогу. Лялькові вистави, театральні постановки   доповнили насиченість форм роботи та засобів впливу на дітей.

      Впродовж проведення Місячника безпеки виготовлені тематичні листівки, пам’ятки, посібники «Основи БЖД», агітаційні плакати.  

АРХІВ НОВИН 2016

22.11.2016 р.  -  засідання міського методичного об’єднання вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів

Шляхи застосування у практичній корекційній роботі  кінестетичних технологій 22.11.2016 активно обговорювали вчителі-логопеди та вчителі-дефектологи на засіданні міського методичного об’єднання (кер. Коровай В.Ю., Устименко М.І.), яке пройшло на базі дошкільного навчального закладу № 43. Широкі можливості кінесити для розвитку дітей дошкільного віку розкрила Таган Л.В. (ДНЗ № 2). Взаємодію у роботі з дітьми, які  відвідують логопедичні групи,  цікаві прийоми роботи  продемонстрували на майстер-класі  педагоги  Дерюгіна Н.В., Сергєєва (ДНЗ № 43), а вчитель-логопед  Широкоград Л.В. (ДНЗ № 8)   провела з колегами тренінг щодо розширення  блоку вправ підготовки руки дошкільника до письма. Закріпили отриману інформацію у «Казковій подорожі» (Коровай В.Ю., ДНЗ № 30) та при ознайомленні з матеріалами виставки.

17. 11.2016 р. -  засідання міського методичного об’єднання

 «Формування життєвої компетенції та дошкільної зрілості  дитини старшого дошкільного віку»

Формування життєвої компетенції та дошкільної зрілості дитини старшого дошкільного віку – завжди актуальна проблема для педагогів, які працюють з дітьми  шостого року життя.  Слухачі міського педагогічного товариства, яке пройшло  17.11.2016 в дошкільному навчальному закладі № 21 «Вербонька»,    обговорили проблему «Основи навчання грамоти дітей старшого дошкільного віку». Керівники методичного об’єднання (Кривенко С.В., Хоружая О.А.)  допомогли слухачам  отримати  актуальну  інформацію    щодо планування та проведення занять; виконати практичну роботу по добору  завдань для   дітей різного рівня розвитку.  Педагоги  активно ділилися з колегами авторськими іграми, посібниками. Івахно Л.Д. (вихователь – методист  ДНЗ № 39)  познайомила  коллег з  матеріалами авторської технології «Пропедевтичний курс навчання грамоти», продемонструвала зразки розвиваючих, дидактичних ігор, використання ребусів, кросвордів. Запропоноване вихователем  ДНЗ № 21 Дрюк О.А.   заняття з грамоти «Подорож до країни Звукляндії»  сприяло розширенню арсеналу прийомів навчання дітей диференціації звуків та звуковому аналізу слів.  Підсумком було визначення, що успіх організації навчання дітей старшого дошкільного віку грамоти залежить від того, наскільки педагог володіє сучасними технологіями, лінгвістичними знаннями та використовує їх в освітньому процесі.

Доброчинні театральні вистави в дошкільних закладах             

З 14 по 17 листопада 2016 року у дошкільних навчальних закладах  м. Мелітополя в рамках благодійного марафону проведені доброчинні театральні вистави, підготовлені педагогами кожного закладу. Учасниками  заходів  стали співробітники, батьки та діти дошкільних закладів. Зміст вистав спрямований на формування у дітей та дорослих готовності співпереживати    та   допомагати у  чужій біді.  Перейнятість всіх присутніх  духом милосердя та співчуття сприяла значній зібраній сумі коштів (понад 33 тис. гривень), які у присутності представників адміністрації дошкільних закладів та батьківських комітетів   спрямовані на  надання допомоги важкохворим вихованцям ДНЗ № 17, 39, 44.

   

     Дякуємо всім небайдужим щиросердним людям!

Фінал першого  міського конкурсу  пісенної творчості       «Співочі дзвіночки»

В рамках  міської  програми «Обдарована дитина» 15 листопада 2016р. у гарно оформлених музичних залах   дошкільних навчальних закладів №№ 1, 43 пройшли фінали міського конкурсу пісенної творчості (вокалістів) «Співочі дзвіночки».       32 маленькі та вже такі голосисті  «дзвіночки» злетілись сюди з усіх 27 дитячих закладів міста.  Як дзвінко, емоційно співали діти про рідну країну, пори року, природу, своїх рідних! Юні вокалісти продемонстрували вміння передавати    динаміку та темп твору, його настрій, зміст,  своєрідність пісенних жанрів тощо. Присутні педагоги та батьки кожний виступ оцінювали щедрими оплесками. По закінченні конкурсу  всі маленькі вокалісти-учасники нагороджені дипломами управління освіти Мелітопольської міської ради  та отримали подарунки.

Творчо-пізнавальна акція «Art&Science»

11.11.2016 у  «Берізці» (дошкільному навчальному закладі № 47) відбулася     творчо-пізнавальна акція «Art&Science»,  яка проводилась  в рамках проекту «Співпраця бібліотек і музеїв Мелітопольщини як ресурсу розвитку освіти дорослих», що є частиною міжрегіонального проекту «Замінимо мури відкритими вікнами» та реалізується Науково-методичним центром освіти дорослих МДПУ в партнерстві з БО «Соціальний фонд» за підтримки Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International), Міністерства закордонних справ Німеччини, ГО Інформаційно-дослідницького центру «Інтеграція і розвиток».

Педагоги, вихованці та батьки стали активними учасниками   цікавих форм роботи: мультимедійних презентаційних зустрічей (мультфільми   «Солодке життя»,  «Археологія»),  шоколадних майстерень (чудові    шоколадні витвори!) та реконструкцій археологічних розкопок.     Майстер-класи,    заняття студії body-art та dance-art розширили співпрацю дошкільного закладу та  музею.

Виставка "ТВОРЧА ОСОБИСТІСТЬ"

 В 12 дошкільних закладах міста з вересня 2016 року працюють гуртки «Умілі рученята», в яких майже 150 дошкільнят мають змогу реалізувати свої вміння та творчий потенціал.  Надзвичайно цікаві роботи педагогів та дітей, які відвідують гуртки в дошкільних закладах,   стали експонатами виставки в міському методичному кабінеті дошкільної освіти. Що тільки не використовують творці для своїх робіт: серветки, листя, мішковину, папір, бісер, гілочки, солому, сіно, стрічки, нитки та інше.  Дивує висока різноманітна техніка виконання із   цих матеріалів, їх незвичайне поєднання при створенні роботи.  В процесі художньо-продуктивної діяльності педагоги допомагають діткам розвинути творчі здібності, оволодіти елементарними  способами створення художніх образів, відчути емоційне піднесення від краси творчої роботи.

09 листопада 2016р. -  

свято до дня української  писемності та мови

«Рідна мова – чарівниця, душі народної скарбниця» - під такою назвою в ДНЗ № 44 «Веселка» відбулося свято української писемності та мови, мета якого: відзначення важливої ролі української мови в нашому суспільстві, вивчення, популяризація та  демонстрація її багатства  і краси. Діти та дорослі  поринули у багатющий світ краси  української мови. З яким  захопленням   дошкільнята  слухали розповіді педагогів  про історію виникнення української мови;  у підготовлених  віршах та сценках інтонаційно передавали авторські переживання, милування картинами природи рідного краю; слухали та  оспівували   красу української мови як солов’їної  в піснях.

04.11.2016 р. Засідання науково-практичного семінару 

 "Комплексна діяльність щодо надання дошкільної освіти"

На засіданні науково-практичного семінару, яке пройшло 04.11.2016 на базі дошкільного навчального закладу № 47, вихователі-методисти дошкільних установ міста розглянули сучасні підходи до організації та проведення моніторингу досягнень дітей дошкільного віку згідно чинної програми та стандарту дошкільної освіти – Базового компонента. Проведений дискурс (Кривонос А.С.), майстер-класи (Івахно Л.Д., Прийма Н.В.) зорієнтували слухачів на відповідний віку дітей інструментарій проведення моніторингу, обробку отриманих показників, визначення чинників, які вплинули на результативність, а також використання наслідків  для прогнозування подальшої діяльності. Отриманий пакет документів та практична робота сприятимуть професійному підходу до здійснення цілеспрямованого та повного моніторингу дошкільників.

27 жовтня 2016р. - засідання міського педагогічного товариства  «Формування природничо-екологічної компетенції дошкільника»

27.10.2016 в дошкільному навчальному закладі № 38 «Попелюшка» пройшло засідання міського педагогічного товариства  «Формування природничо-екологічної компетенції дошкільника».   27 педагогів   дошкільних закладів обговорили проблему «Організація міні-лабораторії у вікових групах»  щодо осучаснення роботи з пошуково-дослідницької діяльності. Вихователі переглянули заняття в середній групі «Дослідження властивостей об’єктів неживої природи». Запропоновані вихователем Прозоровою Л.А. досліди у «міні-лабораторії» наочно продемонстрували дітям причинно-наслідкові зв’язки в природі.  Педагоги ознайомилися з ППД вихователя ДНЗ № 48 Шулешко Ж.К. «Розвиток пізнавальної активності дітей старшого дошкільного віку в процесі пошуково-дослідницької діяльності». В процесі обговорення було визначено, що діти  із задоволенням  включаються у дослідницьку діяльність, поступово вчаться шукати нове, незнайоме. Слухачі ПТ   отримали методичні рекомендації щодо планування роботи в міні-лабораторії,  цікавих шляхів формування у дітей екологічної свідомості та  розвитку їх пізнавальної активності.

20-21 жовтня 2016р. - Координаційна рада ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти»  в Чернівцях

      20-21 жовтня 2016 р. в м.Чернівці з’їхались працівники дошкільної освіти з 17-ти областей України.  Дошкільну освіту м. Мелітополя представляли методист управління освіти Кривонос А.С. та завідувач ДНЗ № 39, голова  Мелітопольської Асоціації  працівників дошкільної освіти Савіна Л.В.

  Учасників Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» привітав Чернівецький міський голова Олексій Каспрук, який зазначив, що дошкільна освіта – це база, це основа, це той фундамент, який закладається у вихованні маленьких наших громадян з самого початку життя.   Також міський голова та  начальник управління освіти  познайомили зі структурою дошкільної освіти міста, побажали освітянам плідної роботи і гарного відпочинку в Чернівцях.

   Учасники асоціації  взяли участь в методичному аукціоні «Впровадження здоров’язберігаючих технологій на основі звичаїв та традицій Буковинського краю», методичному дайджесті «Варіативна складова в дії», інформ-шоу «Буковина, Чернівці – тут живемо я і ти!», педагогічних розсипах «Погляд у майбутнє», які відбулися в дошкільних

навчальних закладах міста; познайомились з авторськими школами майстерності,  презентовані завідувачами чернівецьких дошкільних навчальних закладів. Своїми професійними здобутками поділились  педагоги   4 центрів розвитку дитини, 1 спеціалізованого дошкільного закладу  та 3 закладів комбінованого типу. 

       Активно пройшло  визначення найнагальніших освітніх проблем дошкілля, шляхів їх вирішення та  розвитку галузі в сучасних умовах, що стане основою обговорення на всеукраїнській нараді працівників сфери 26 жовтня в м. Києві.

18.10 -20.10.2016р.  - тренінг для вихователів ДНЗ   з методики викладання курсу  «Вчимося жити разом»

18 жовтня 2016 року у дошкільному навчальному закладі №41 «Барвінок» розпочав роботу тренінг для вихователів ДНЗ з методики впровадження Проекту «Вчимося жити разом».

Проект здійснюється за ініціативи Європейського Союзу «Діти Миру», за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та партнерстві Міністерства освіти і науки України.

Захід передбачає сприяння розвитку життєвих навичок та надання психологічної і соціальної підтримки дітям і підліткам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Метою тренінгу було навчання вихователів дошкільних навчальних закладів за парціальною програмою з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років «Вчимося жити разом».

Тренери заходу: Прокопович Вікторина Михайлівна (практичний психолог ДНЗ №6, м. Мелітополь), Позняк Тетяна Анатоліївна (практичний психолог ДНЗ № 37, м. Бердянськ) на початку жовтня  2016 року пройшли навчання на Всеукраїнському тренінгу для регіональних тренерів з методики викладання курсу «Вчимося жити разом» у дошкільних навчальних закладах (м. Київ).

Участь у заході взяли 21 педагог дошкільних навчальних закладів Мелітополя, Токмака та районів: Мелітопольського, Токмацького, Приазовського, Якимівського.

У ході триденного тренінгу були проведені різноманітні інтерактивні вправи, робота в групах, практикуми з проведення організованої навчально-пізнавальної діяльності в дитячому садку за опорним планом до парціальної програми «Вчимося жити разом», обміни думками. Всі учасники тренінгу отримали відповідні сертифікати.

22.09.2016 р. - конкурс читців
"Вірші читаємо - місто вітаємо!"

Дуже яскраво пройшов ІІ міський конкурс читців "Вірші читаємо -місто вітаємо".

28 учасників емоційно насичено розповідали про історію, людей, найкращі місця свого рідного міста. Підтримували читців батьки та педагоги закладів.

Всі учасники отримали гарні подарунки.

25.09.2016 р. - Арт-парад на День міста

50 педагогів дошкільних навчальних закладів міста взяли участь у Арт-параді на День міста. Вони представляли вже традиційний для нашого міста Фестиваль "ЧерешнЕво!".

              15.09.2016 р. - вересневі зустрічі

з керівниками дошкільної освіти  м. Мелітополь

 

Понад 70 фахівців зібралося на зустрічі зі старшим викладачем кафедри дошкільної освіти ЗОІППО  Погрібняк Н.В. Під час наради розглядались питання організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році, реалізації завдань національно-патріотичного виховання дітей, духовно-морального виховання дошкільників, реалізації наступності в освіті дошкільника та молодшого школяра. 

bottom of page