top of page

МЕДІАОСВІТА

Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник

/ А.Б.Кочарян, Н.І.Гущина. – Київ, 2011/

09.02.2018   Медіаосвіта педагогів

09 лютого   в рамках міського науково-методичного семінару «Медіаосвіта» в закладі дошкільної освіти № 40 «Калинонька» пройшло друге засідання «Інтерактивні інформаційно-комунікаційні технології» (методист МКУО Кривонос А.С.), зміст якого спрямований на  підвищення медіакомпетентності та медіа культури вихователів-методистів та практичних психологів закладів дошкільної освіти міста.  Продовжена розмова щодо запобігання  зловживаннями сучасними медіа, які  можуть призводити до стресових розладів, ретравматизувати  та накопичувати негативний ефект (соціальна інженерія, претекстинг).  
       В  практичній частині присутні стали квесторами, які за вказаними маршрутами досягали мети; познайомились з інструментами та методиками лайфхакінга. 
       У другій частині засідання учасники отримали інформацію щодо Міжнародного проекту соціальної та фінансової освіти дітей 3-18 років «Афлатун» (за меморандумом про співпрацю у сфері дошкільної освіти між МОН України та міжнародною фундацією Aflatoun International»  (Королівство Нідерландів).
       Завершилось засідання створенням та презентаціями чудових різноманітних  групових плейкастів.

2
4
7
8
5

17.11.2017   Науково-практичний семінар

                                                                «Медіаосвіта: позитиви та ризики»

   В рамках Міжнародного тижня  медіаграмотності (6-10 листопада) та згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 18 серпня 2017 року № 1199 на базі дошкільного навчального закладу № 40 пройшов науково-практичний семінар «Медіаосвіта: позитиви та ризики», учасниками якого стали вихователі-методисти та практичні психологи дошкільних навчальних закладів міста. 

 Методист управління освіти  Кривонос А.С.  акцентувала  увагу присутніх на те, що   сьогодні саме педагоги навчальних закладів виступають агентами змін, адже в значній мірі  вони разом з батьками впливають на  підготовку дитини до взаємодії з інформаційним середовищем. Тому так важливо підвищувати свій  рівень медіа компетентності, на що і спрямовано зміст  семінару. Слухачі познайомились з видами медійної ретравматизації, інтернет-маніпуляцій та шахрайства, обговорили шляхи взаємодії з батьками. 
Вчитель інформатики ЗОШ № 14  О.О. Щербакова  розкрила слухачам семінару широкі  можливості використання хмарних технологій в управлінській та освітній діяльності дошкільного закладу.

bottom of page